O cikánech

Nejsou anekdoty s rasovým podtextem, je to jen pravda o jedné menšině.

Dva v Londýně

Hodnocení uživatelů:  / 0

Dežo a Karol jsou dva cikáni, žebráci z Čech. Žebrají v Londýně na různých ulicích. Dežo přináší domů 2-3 libry denně a Karol oproti němu nosí ženě každý den plný kufr 10 librových bankovek. 

Jednoho dne se Dežo ptá Karola: "Jak je to možné, že žebrám stejně usilovně jako ty a vydělám si tak málo?"

Karol odpoví: "Ukaž mi co máš napsané na svojí tabulce?"

Dežo ukazuje: "Nemám práci, mám ženu a 6 dětí, nemáme co jíst, pomozte nám."

"Tohle tam máš napsaný? No to se nediv, že dostáváš tak málo." "A ty tam máš napsaný co?" Karol ukazuje:

"Už mi chybí jen 10 liber abych se mohl vrátit zpátky do Čech..."

Cikánská pohádka

Hodnocení uživatelů:  / 0

Jednou cikán chytal ryby. Když už měl dost, začal balit věci, když v tom něco zabralo. Vytáhl to z vody a kouká: zlatá rybka. Nerozpakoval se, odstranil háček a hodil ji do vody. Potom se obrátil, že půjde domů. V tom se za ním ozve: "halo, dobrý člověče, splním ti tři přání za to, žes mi zachránil život!" Cikán ale jen mávl rukou a řekl, že je v životě zcela spokojený a má všeho dostatek, nicméně rybka stále naléhala, ať si něco přeje. "No tak dobre, ked inak nedáš, chcel by som pekny dom, peknu ženu a pekne auto", odvětil cikán. "Dobrá tedy, vše bude jak sis přál..." , na to rybka. V půli cesty se ale cikán zastavil a řekl si: "Vždyť já tej rybke ani nepoďakoval!" Vrátil se tedy a vše napravil. Rybka se dlouho divila, že se jí to ještě nestalo, aby se někdo vrátil a poděkoval. Byla tak nadšená, že cikánovi nabídla ještě jedno přání. Cikán ale nechtěl, že je už šťastný člověk a že chce žít takto až do smrti, přivydělávajíc si poctivou prací.

Rybka ale byla neoblomná, ať prý si přeje jakoukoliv blbost. "Keď inak nedaš, rybka, tak mi ho vykur." Rybka se jala vykonávat přání a najednou jí začaly růst vlasy, ruce, nohy, obličej, " a zrazu pozerám, predo mnou klačí osemročné dievčatko, naozaj, pan sudca, naozaj si to nevymyšlám..."

Přihlášení

Kdo je přihlášen