Lidské

Kamarádovo manželství

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Můj kamarád Josef žije v jedné středočeské > vesnici v  pěkném domku se zahradou,má docela pohlednou > manželku a dost čilého  souseda. 

 A ten soused mu tu jeho ženu před časem svedl.Jednou,dvakrát 

  ta jejich avantýra stále pokračuje. Ptáte se ,co udělal  Josef,když 

  zjistil,že mu choť zanáší? Vzal na ni  sekyru? Zmlátil souseda? 

 Rozvedl se? Samá voda,přátelé. Josef ani nehne brvou,i když si v dotyčné  vsi o jeho velikých parozích už štěbetají i ti přísloveční vrabci na střechách. Náš paroháč večer co večer pravidelně navštěvuje hospodu  a tam v družném hovoru s kamarády a zcela imunní proti  občasným narážkám na své parohy s vyrovnaným úsměvem na tváři dělá svých  pravidelných  deset kousků. Domů se nikdy nevrací dříve, než před  třiadvacátou hodinou, aby svou ženu se sousedem náhodou nepřistihl v nejlepším.   Nedávno jsem se ho ptal, proč se už dávno nerozvedl? 

   Budu doslovně citovat, co mi řekl: 

 "Proč bych se prosím tě rozváděl? Pro těch deset minut hekání?  Takovou hodnou ženu už bych nenašel. Skvěle vaří,v  domácnosti nemusím na nic sáhnout a ještě se mi nestalo, že bych neměl  čistou košili.V hospodě můžu každý den sedět, jak dlouho  chci,a  kapesné mám přímo královské. Jak se mi něco podělá na  baráku, tak  jdu a poprosím souseda o pomoc. Vždy přiloží ochotně ruku k dílu a  za práci nevezme ani korunu. A když mám  jednou za čas chuť tam  na to, tak  mi stačí jenom  kývnout hlavou a manželka je okamžitě v posteli.  Kdo  z těch ostatních blbců,co si ze mě u piva dělají prdel, se  má tak jako já? 

 Ani jeden!"

Přihlášení

Kdo je přihlášen